1 Sosnowieckie Spotkania Dalekowschodnie

Dziś aż 2 posty! (na bogato 🙂 ) Bardzo mi przyjemnie poinformować o kolejnej konferencji. W kwietniu w Sosnowcu odbędzie się interdyscyplinarna, promująca dialog międzykulturowy konferencja naukowa, skierowana do młodych adeptów nauki, także doktorantów i studentów, zajmujących się w swych badaniach językami, literaturami oraz kulturami krajów Dalekiego Wschodu (przede wszystkim Chin i Japonii). Temat konferencji to „Spotkanie – dialog – zrozumienie”. Zakres tematyczny konferencji obejmuje szerokie spektrum zagadnień dotyczących zarówno starożytnych cywilizacji i języków Dalekiego Wschodu, jak i współczesnego oblicza tych regionów i kultur oraz języków. Więcej informacji pojawiać się będzie na fejsbukowej stronie wydarzenia. Bardzo chciałabym w niej wziąć udział, ale póki co bilety są okropnie drogie.

Natomiast w zeszłym tygodniu odbyła się konferencja „Odkrywając Japonię” w Bydgoszczy. Swoje wystąpienie miała na niej Karolina Przybylińska prowadząca blog Podróże Japonia. Relację z jej wystąpienia o Kansai i Shikoku, jak i z całej konferencji można przeczytać oczywiście na blogu. Ja bardzo żałuję, że nie mogłam posłuchać tego wystąpienia, ponieważ z pewnością padło wiele cennych informacji, które przydałyby mi się w planowaniu włajażu w te rejony. 🙂

Reklamy

5 Komentarzy

Filed under Konferencje

5 responses to “1 Sosnowieckie Spotkania Dalekowschodnie

  1. A żałuj, żałuj! 🙂 Jak będziesz chciała na Kansai się wybrać, to daj mi znać :> Pomożemy Ci z Mr. Solą. Przy okazji wracasz do Polski jakoś na święta?

  2. Misia

    a jak będziecie świętować? już choinka w mieszkanku stoi?

  3. Misia

    a co z sylwestrem jakaś imprezka już zaplanowana?

    • Misia, świętować będziemy Wigilię z polskimi znajomymi, na Sylwestra planów nie mamy. W Japonii celebruje się Nowy Rok i wlaśnie na Nowy Rok zostaliśmy zaproszeni do rodziców znajomego, by móc świętować w tradycyjny japoński sposób.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s